понедельник, 30 декабря 2019 г.

Новорічний карнавал!



Новий рік – це одне з найбільш таємничих, урочистих і «родинних» свят, яке обіцяє здійснення мрій кожному, хто вірить у дива. Це одне з найкрасивіших свят на світі, яке відгукується особливими мелодіями в серцях дорослих і дітей, щедро даруючи людям по всій землі радість і добро, сміх та веселощі.
Не обминув радісний, святковий настрій і Грабовський НВК.Коли діти дорослішають, дуже важливо зуміти зберегти у їх серцях віру в чудеса. А Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються кожну секунду. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками, яскраво-казковим новорічним карнавалом та, звичайно ж, веселим хороводом навколо красуні-ялинки
Учні початкової школи порадували гостей свята творчими сюрпризами. Діти співали пісень, танцювали, грали в ігри та весело і гамірливо провели час.
 Усі з нетерпінням чекали, коли нарешті Дід Мороз разом зі Снігуронькою почнуть із червоного мішка діставати солодкі подарунки.
Веселощі, жарти, танці, співи, хоровод, вітання Діда Мороза, Снігуроньки… Відгомін цього свята зігріватиме серця дітей увесь наступний рік, даруючи їм віру у дива.

четверг, 19 декабря 2019 г.

Цікава математика



Усний рахунок у початкових класах має бути стимулюючим у навчанні школярів. Дуже важливо проводити його систематично, застосовуючи індивідуальний підхід до учнів, розвиваючи в них самоконтроль, зацікавленість.
Головна мета усних обчислень – засвоєння таблиць арифметичних дій, формування обчислювальних навичок. Вони сприяють також формуванню у дітей вмінь і навичок розв’язувати задачі, розвитку уявлень про математичні поняття, засвоєнню математичної термінології, дають змогу спостерігати деякі математичні закономірності.
         Усні обчислення – специфічна самостійна частина уроку математики(5-7хв.), але в доборі змісту завдань вона нерідко пов’язується з опитуванням чи підготовкою до сприймання нового матеріалу.
         Добір завдань для усних обчислень визначається темою уроку, метою закріплення та ліквідації прогалин у знаннях учнів; розвивальною метою навчання математики.
         Головним у моїй роботі з дітьми 1 класу на уроках математики є розвиток логічного мислення й обчислювальних навичок.
Під час вивчення арифметичних дій добрий результат дає робота з таблицями: заповнюючи їх, школярі чітко по черзі називають математичні терміни і правила знаходження невідомих компонентів.  
Корисні для розвитку мовлення й мислення різноманітні математичні диктанти, гра «Ланцюжок», «Мовчанка»та складання математичних пазлів.
Полюбляють мої учні працювати і з інтерактивними іграми. Наприклад: «Прикрась ялинку», «Знайди свій подарунок», а також з інтерактивними вправами за програмою «Розумники».
Широко практикую на уроках відгадування ребусів, загадок. Школярі залюбки заучують віршовані лічилки, розв’язують римовані задачі.
Також часто використовуємо усні обчислення за допомогою цеглинок ЛЕГО. Цеглинки ЛЕГО  роблять усний рахунок більш захоплюючим.
Увесь цей набір нестандартних вправ у комплексі зі звичайними сприяє розвитку логічного мислення, опануванню математичного мовлення, активізації розумової діяльності і формуванню обчислювальних навичок.

пятница, 13 декабря 2019 г.

«Великі права маленької людини»



В 1 класі 13 грудня 2019 року була проведена бесіда «Великі права маленької людини»,  в якій учні дізналися про права та обов’язки дітей визначені конституцією України. Формували вміння визначати свою  унікальність та індивідуальність,  розвивали позитивне ставлення до свого імені, бачити в кожній людині щось позитивне. Сприяли розвиткові уміння робити правильно вибір, розвивали прагнення до високої самооцінки. Формували уміння дотримуватися правових свобод та обов’язків дитини. Виховували почуття власної гідності, впевненість у собі, любов до ближнього.
В ході бесіди діти розглянули квітку прав, проговорили, які бувають права та обов’язки кожного.
На прикладах казок «Гидке каченя», «Червона шапочка», «Білосніжка і сім гномів», «Попелюшка» з’ясували,  коли права дітей  можуть порушуватися.
І на останок діти пограли в гру «Так чи ні», в якій правильно визначили свої права та обов’язки.